7.5.16 MČR veteránů

8. května se v Dobřanech konalo mistrovství České republiky veteránů, na kterém náš klub reprezentovali Hana Milisová, Marcela Exl, Ivo Černý a David Parkos.

Za zmínku stojí určitě fakt, že jihočeský kraj byl na veteránském šampionátu opravdu hojně zastoupený a to okolo dvaceti hráčů a hráček.

Ale k našim.

Hana Milisová startovala na takovém turnaji vůbec poprvé a to v dámské čtyřhře a ve smíšené čtyřhře v kategorii 35+. Jejími partnery byli Martina Brejchová Slavoj Plzeň a Martin Herout z TJ Montas Hradec Králové. Ve smíšené čtyřhře se utkali rovnou v semifinále s párem Tomáš Paleček -
Martina Brejchová (USK Plzeň / Slavoj Plzeň), Hanka s Martinem vyhráli 2-0 na sety a ve finále René Neděla - Zuzana Matějková, vyhráli též ve dvou setech, ale v těsnějších koncovkách 21-19 a 21-19. Celkové první místo.

Dámská čtyřhra se spojila s kategorií 40+, protože bylo přihlášeno méně párů. Hanka s Martinou prošly hladce do finále přes páry Monika Křížová - Olina Lanzendorfová (TJ Bílá Hora Plzeň) 21/9, 21/9 a Dana Kykalová - Lenka Severová (SK Prosek Praha) 21/13, 21/14. Ve finále se střetly s Marcelou Exl a Zuzanou Matějkovou. Po setech 18-21, 21-13 a 21-16 se Hanka s Martinou radovala z druhého z vítězství.

Marcela Exl hrála všechny tři disciplíny, přičemž nejsladší vítězství slavila v dámském singlu a to v kategorii 35+! Ve finále se utkala se svojí deblovou spoluhráčkou, která je o pár let mladší, Zuzanou Matějkovou (SK Prosek Praha). V třísetové bitvě a s větší chutí zvítězit (tak jak Marcelu známe) brala vytoužené zlato. Ve smíšené čtyřhře kategorie 40+ Marcele s Ivem vystavili stopku v semifinále pozdější vítězové Radovan Gregor - Dana Kykalová (TJ Astra ZM Praha / SK Prosek Praha). S Ivem Černým si opět velkou bojovností zaslouženě odváží bronz. I tento bronzový zápas proti páru Jan Dušek / Barbara Bláhová (TJ Bílá Hora Plzeň) se hrál na 3 sety 21/10, 22/24 a 21/17. Celkově třetí místo.

Ivo Černý se ve dvouhře v kategorii 45+ probojoval až do finále, ve kterém odehrál s Pavlem Halšem (VSV VŠV Brno) výborný zápas, ale na výhru nedosáhl. Po setech 22/24 a 19/21 mu patří stříbrná medaile.

David Parkos hrál singla a debla v kategorii 40+. Ve dvouhře prohrál v prvním kole ve třech setech s Filipem Týcem (BaC Kladno) 12-21, 21-14, 21-23. Moc veliká škoda nevyužitého jednoho mečbolu. V deblu společně s Radimem Kollarem vyhráli první kolo a ve druhém kolem prohráli s pozdějšími vítězi Michal Koudelka - Jan Jirásek (Sokol Křemže / BaC Kladno) 14-21, 11-21. V utkání o bronz nenechali nic náhodě a ve dvou setech přehráli dvojici Petr Kovařík – Václav Mirvald (Keramika Chlupmčany / Spartak Chrást) .

Organizátoři zvládli turnaj připravit a odvést bez jediné chybičky, v obou halách panovala výborná atmosféra, byla vidět radost na všech kurtech z každé výměny a hlavně, turnaj se odehrál bez jediného zranění. Výborná odpolední grilovačka ukončila tento skvělý turnaj.

Klobouk dolů před výkony Hanky Milisové, Marcely Exl, Iva Černého a Davida Parkose.