7.10.17 GPB U17, Dobřany

V termínu 7.-8.10.2017 se v Dobřanech u Plzně konal turnaj kategorie GPB U17.  Za náš klub se ho zúčastnili pouze dva zástupci, Adam Ječmínek (singl, mix, debl) a Adam Marťán (singl, debl).

V mixu nastoupil Adam Ječmínek s Adélou Brejchovou (TJ Sokol Nový Knín) v prvním zápase proti dvojici D. Fürst, Veronika Čiháková. I přes prohru 17:21 a 15:21 byli určitě minimálně v prvním setu vyrovnanými soupeři.

Dvouhru začal Adam Ječmínek proti O. Kalinovi (Badminton Rychnov nad Kněžnou z.s.), první set 21:13, ale zejména ve druhém setu měl šanci přetáhnout výhru na svou stranu a poslat utkání do třetího setu. Bohužel, spousta nevynucených chyb znamenala prohru 19:21, celkově 0:2.

Adam Marťán měl první kolo volné, ve druhém nastoupil proti D. Fürstovi (Sokol Radotín Meteor Praha). Přesto ani v jednom setu nenašel protizbraň a prohrál dvakrát 9:21 a 17:21.

Čtyřhru hrál Adam Ječmínek s Danielem Dvořákem (Sokol Č. Budějovice) a je nutno podotknout, že jim los příliš nepřál. V prvním a zároveň jejich posledním utkání nastoupili proti druhým nasazeným, dvojici A. Breznen, L. Franek, prohra 0:2. Jak těžký vstup do čtyřhry pro ně to byl, to dokazuje celkově druhé místo jejich soupeřů.

Adam Marťán hrál čtyřhru s T. Paterou (Sokol Radotín Meteor Praha) a první zápas proti D. Hykyšovi a T. Pospíšilovi bylo velice vyrovnané, po třech setech vítězství. Další utkání již bylo nad jejich síly, prohra 0:2.

Úroveň turnaje i jednotlivých zápasů byla hodně vysoká. Je však třeba připomenout, že turnaj byl hodně o získávání zkušeností, protože oba Adamové nastupovali proti starším a hlavně zkušenějším soupeřům. Každopádně si všichni určitě užili výborné plzeňské kuchyně J.

Dvouhra chlapců: 17. Adam Marťán, 33. Adam Ječmínek

Čtyřhra chlapců: 9. Adam Marťán - Tomáš Patera (Sokol Meteor Radotín Praha), Adam Ječmínek - Daniel Dvořák (Sokol České Budějovice)

Smíšená čtyřhra: 33. Adam Ječmínek - Adéla Brejchová (Sokol Nový Knín)