7.10.17 FS Bulharska, Sofie

Od 5. do 8. 10. se v Bulharské Sofii konal další turnaj kategorie Future Series na který vycestovali i krumlovští hráči Sabina Milová, Ondřej Král a Jaromír Janáček.

Jako první se předvedli ve smíšené čtyřhře Míra se Sabčou, kde nejdřív porazili srbskou dvojici Doder/Simic 14:21, 21:19, 21:11 a ve druhém kole pár Bosund/Roberts ze Švédska 21:14 a 21:12. V sobotním čtvrtfinále ve dvou setech přehráli Italy Osele/Iversen 21:17 a 21:15. V semifinále už nestačili na konečné vítěze turnaje Stipsits/Meinke a prohráli na dva sety 9:21 a 20:22 a z turnaje si odváží bronz.

Do dvouhry mužů nastoupili Jaromír Janáček a Ondřej Král. Míra bohužel v prvním kole prohrál Joelem Königem 13:21 a 15:21. Ondra v prvním kole porazil Filimona Collinse z Rumunska 18:21, 21:6 a 21:18. Ve druhém kole ho čekala další třísetová bitva proti Peyo Boichinovi, kde zvítězil 21:17, 20:22 a 21:13. Ve čtvrtfinále se utkal s pozdějším vítězem a zkušeným hráčem R. M. V. Gurusaiduttem (IND) a nakonec prohrál na dva sety 11:21 a 8:21.

Ve dvouhře žen náš klub reprezentovala Sabina Milová, které se v turnaji dařilo. V prvním kole porazila Italku G. Fiorito 21:16 a 21:8, ve druhém kole potom S. Langthaler z Rakouska dvakrát 21:13 a ve čtvrtfinále nasazenou Francouzku Manon Krieger 21:16, 11:21 a 21:19. V semifinále potom prohrála s M. Pavlinic (CRO) 12:21 a 13:21. I tak si z turnaje odváží cenné třetí místo a body do světového žebříčku.

Ve čtyřhře žen nastoupila Sabina společně s Michaelou Zelinkovou (SK Prosek Praha). V prvním kole holky porazili domácí hráčky Atanasova/Boevska 21:7 a 21:8, ve čtvrtfinále rakouský pár Meinke/Langthaler 21:15, 21:23 a 21:18. V semifinále už nestačily na pár Isenberg/Stepper (GER) a prohrály 16:21 a 15:21. Holky spolu hrály prvně a tak je pro ně 3. místo určitě dobrým výsledkem.

Sabina turnaj hodnotí: „Tento turnaj patřil rozhodně k mým nejúspěšnějším mezinárodním mistrovstvím. Hrála jsem všechny tři disciplíny a ze všech si odvážím bronzové medaile. I když největší radost mám ze dvouhry, cením si úspěchu i v párových disciplínách s Mírou a Míšou Zelinkovou z Proseku. Tímto chci oběma poděkovat, že mě na kurtu podrželi.“

Radek Votava k turnaji dodává: “Jsem moc rád, že se všem podařilo odehrát v Sofii množství výborných zápasů a všichni si odváží cenné skalpy a také důležité body do světového žebříčku, které je opět posunou směrem nahoru. Mirek stále dokazuje, jak je důležitým hráčem pro týmovou soutěž, že je universálem, a když mu nevyjde jedna disciplína, vynahradí si vše v té druhé. Bronz ze smíšené čtyřhry, kterou hrál se Sabinou, to jenom podtrhuje. Ondra hrál v jeden den dvě náročné dvouhry. V té první si zopakoval zápas z jarního MEJ U19 a opět vítězně a v té druhé porazil velice dobrého rumunského reprezentanta. Čtvrtfinále byla opět velká zkušenost s hráčem, stejně jako minulý týden s Momotou, světové extratřídy TOP 20. Ten mu určitě ukázal, jak se má hrát a v čem všem je třeba se zlepšovat, aby jeho růst byl komplexní. Sabina odehrála nejvíce zápasů, celkem 11 a z toho 8 vítězných. Tři semifinále = tři bronzové medaile z mezinárodního mistrovství dospělých Bulharska řadí tento turnaj mezi její jasně nejúspěšnější a právem si ještě před turnajem vysloužila pozvánku na reprezentační soustředění dospělých, na které jedou po víkendovém extraligovém kole všichni tři! Všem třem blahopřeji!"