4.12.16 Junior Cup, Radonice

VÝSLEDKY A PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

V neděli 4.12. se šestičlená skupinka našich mladých nadějí společně s některými rodiči zúčastnila již 3. kola Junior Cupu v Radonicích. Pro velký zájem z řad našich mladých hráčů, musel být dokonce vypraven mikrobus, aby se celá jedenáctičlená skupina na turnaj dopravila. Tradičního Radonického turnaje mládeže se zúčastli Patrik Fuciman, Jakub Šober, Natálie Petroušková, Petr Jurný, Dennis Pražák a Eliška Mikešová, jako podpora tuto skvělou partu doplnil tatínek p. Mikeš, p. Fuciman a maminka paní Hejnová s malou Vanesskou, která se chtěla turnaje také zúčastnit, ale protože byla po nemoci, z turnaje se nakonec odhlásila.

Nejlépe se z této party dařilo Petrovi, který nakonec obsadil v kategorii nejmladších krásné druhé místo. Po posledním vyhraném zápase 15:7 a 15:3 nad svým oddílovým kamarádem Dennisem, měl Petr 10. bodů stejně jako Jáchym Novák. Po odehraném turnaji se společně dělili zatím o první místo. Nakonec Petr obsadil skvělé 2. místo, když při závěrečném sčítání měl stejný počet bodů, stejný počet setů a od vítězství ho dělilo pouze méně vyhraných míčů. Petr i všichni ostatní si uvědomili, že opravdu každý míč může rozhodnout o konečném pořadí v celém turnaji.

Dalším, kdo obsadil krásné 2. místo byl Patrik Fuciman. Pěknou hrou, hlavně v druhých setech,

dokázal svým soupeřům, že pokud se zúčastní dalšího kola Junior Cupu, budou muset počítat s těžkým soupeřek, který jim nedaruje žádný míč zadarmo.

Eliška Mikešová předvedla opět krásnou hru, oproti minulému kolu hrála pouze proti chlapcům, ale i tak předvedla skvělou hru a nikomu nedarovala žádnou výměnu jen tak. I Petr okusil

její dlouhé a těžké výměny. Po krásných, těžkých zápasech Eliška obsadila, výborné 4. místo.

Svůj první přespolní turnaj si tentokrát vyzkoušel v kategorii nejmladších Dennis Pražák. I on si vyzkoušel, jaké je to hrát na turnaji proti dívkám, a že se nesmí podceňovat. Hned v prvním

zápase to poznal na vlastní kůži, když po vítězství v prvním setu 15:10 jen těsně 14:15 druhý set proti dívce prohrál. Ale i přes těžké zápasy v posledních dvou kolech, které prohrál obsadil nakonec hezké 6. místo.

Dalším z našich, kdo předvedl pěkné výměny byla Natálka, která se v první polovině turnaje držela na předních příčkách tabulky, ale protože se hrálo švýcarským systémem, nestačila v druhé polovině turnaje na nalosované těžké soupeřky a po prohraných dvou posledních kolech, kdy nezískala téměř žádný pod spadla z předních příček do středu pole, ale nakonec vybojovala slušné 12. místo.

Ani poslední z našich mladých hráčů Kuba se v silné konkurenci neztratil. Po těžkých zápasech nakonec obsadil pěkné 17. místě.

Všem našim mladým hráčům moc gratulujeme.

Chlapci – mladší: 2. místo Patrik Fuciman, 17. místo Jakub Šober (z celkového počtu 38 hráčů)
Dívky – mladší 12. Natálie Petroušková (z celkového počtu 21 hráček)
Nejmladší, kluci a dívky společně: 2. místo Petr Jurný, 4. Eliška Mikešová 6. místo Denis Pražák (z celkového počtu 25 hráčů)