29.8.15 MTM Langenfeld

MTM YONEX LANGENFELD CUP (NĚMECKO)

Ve čtvrtek 28. srpna jsem odcestoval na mezinárodní turnaj mládeže, který se hrál v německém Langenfeldu. Na turnaj jsem odcestoval společně s panem Koukal st., panem Bášou a hráči Bárou Hadáčkovou, Honzou Janoštíkem (oba Sokol ČB), Janou Adámkovou (Hořovice), Markem Aubusem a Martinem Sieglem (oba TJ Montas HK). Kromě české výpravy zde startovali nejlepší hráči Slovenska, Německa, Anglie, Francie, Dánska, Belgie, Holandska, Chorvatska, Itálie, Slovinska, Švédska, Finska, Norska, Moldávie a Švýcarska.

Na turnaji jsem hrál dvouhru a čtyrhru. Čtyrhru jsem hrál společně s Janem Janoštíkem (Sokol ČB), hrálo se normálně v pavouku. Dvouhry se hrály i v kvalifikacích, ze kterých se postupovalo do základních skupin a ze základních skupin do hlavního hracího pavouka.

Hrát se začínalo v pátek 29. srpna (v hlavní hale na čtrnácti kurtech) kvalifikacemi dvouhry chlapců a dívek U15, U17. Já jsem, díky odhlášení pár hráčů z turnaje, postoupil rovnou do základní skupiny hlavního turnaje. Po půl čtvrté byla ještě rozehrána smíšená čtyrhra, kterou jsem nehrál. Pátek jsem měl zápasové volno, které jsem využil na sledování svých soupeřů a dalších zápasů starších kategorií.

Druhý den naší kategorii přesunuli do druhé hrací haly asi tak 2km od té, kde jsme hráli první den. Mně pořadatelé do skupiny určili soupeře z Finska a Francie. Podrobněji „šikmookého“ Zechena Ma (Finsko) a Ferdinanda Castellse (Francie).

Jako první jsem hrál proti Maovi. Zápas jsem začal nejistě a už od začátku jsem prohrával. Přehrával mě hlavně rychlou hrou do zadních rohů a za 30 minut jsem prohrál 19:21, 14:21. Velmi mě mrzí koncovka prvního setu, kdy jsem mohl využít šance a vyhrát set.

Druhý zápas jsem hrál proti Castellsovi. První set jsem hodně chyboval a prohrál jsem 20:22. Druhý a třetí set jsem dostával soupeře pod tlak, pod kterým kazil, a já tak oba sety měl pod kontrolou a vyhrál jsem 21:12, 21:13. Tak jsem obsadil druhé místo ve skupině s jednou porážkou a jednou výhrou.

Kolem osmé hodiny jsem nastoupil s Honzou Janoštíkem do debla, kde jsme hráli proti 3/4 nasazené francouzské dvojici Aymeric Mispelaere / Lalaina Ramanana Rahary. První set byl hodně vyrovnaný a bylo to bod po bodu, hráli jsme hodně dobře – snažili jsme se málo vyhazovat, ale prohráli jsme 20:22, druhý set měli Francouzi pod kontrolou a prohráli jsme 13:21.

Poslední den se hrály semifinálové a finálové zápasy už zase v hlavní hale všechny kategorie. Mohli jsme se tedy podívat i na o dost starší hráče a nejlepší zápasy. Z České Republiky se nejlépe umístila Bára Hadáčková a to na prvním místě v singlu v kategorii U15.

Ještě děkuji Radkovi Votavovi a Pavlovi Floriánovi za zařízení všeho kolem turnaje, že jsem se mohl zúčastnit a našemu klubu za finanční pomoc.

(Tomáš Švejda)

Dvouhra chlapci: Skupina 19

Tomáš Švejda - Zechen Ma (Finsko) 21/19, 21/14 (30 minut)

Tomáš Švejda - Ferdinand Castells (Francie) 20/22, 21/12, 21/13 (39 minut)

Čtyřhra chlapci:

Tomáš Švejda / Jan Janoštík - Aymeric Mispelaere / Lalaina Ramanana Rahary (Francie) 20/22, 13/21 (34 minut)