29.10.16 U11 a U15, Brno

VÝSLEDKY CHLAPCI U11

VÝSLEDKY CHLAPCI U15

Celostátní turnaj dětí, Brno

V pátek 28. října se konal v Brně Líšeň otevřený dětský celostátní turnaj dvouher O brněnského "bóchače" a brněnskou "koc". Turnaj se hrál ve třech věkových kategoriích U11/U13/U15. Turnaje se z našeho oddílu v doprovodu rodičů a také prarodičů zúčastnili sourozenci Adam a Michal Marťánovi a Petr Jurný. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 5 kol, kde rozhodoval každý bod a set. V kategorii U11 se hrálo na dva sety do 11 bodů a v kategorii U13 a U15 na dva sety do 15 bodů.

Nejlépe se z našich dařilo v kategorii U15 Adamovi Marťánovi, který skončil v konkurenci 15 hráčů celkově na krásném druhém místě. Adam si přesnou hrou na síti a tvrdými údery poradil s většinou soupeřů. Nestačil pouze na 4. hráče žebříčku U15 a posléze celkového vítěze Daniela Kostrhuna, kterému hladce podlehl 9:15 a 4:15.

V nejmladší kategorii U11, kde hrálo celkem 22 hráčů, přijeli nabrat zkušenosti Michal Marťán a Petr Jurný. Pro Michala to byl vůbec první turnaj v cizím prostředí. Na začátku byla vidět mírná nervozita, nejen z neznámých soupeřů, ale i z prarodičů, kteří se přijeli na Michala podívat. Michal ale předváděl každým novým zápasem lepší výkony. Nakonec Michal obsadil pěkné 18. místo.

Dalším, kdo sbíral nové turnajové zkušenosti, byl Petr Jurný. Peťa skončil nakonec na hezkém 7. místě. Peťa hrál pěkné, hodně vyrovnané zápasy, ve kterých mu v druhém setu chybělo trochu víc štěstí. Kromě zápasu ve třetím kole, kdy po prvním prohraném setu 6:11, druhý hrál odevzdaně a nakonec hladce podlehl 3:11, dvakrát těsně remizoval a dvakrát vyhrál.

Všichni tři naši borci předvedli krásné výkony, Michalovi a Petrovi přejeme v dalších turnajích hodně úspěchů a Adamovi gratulujeme ke 2. místu.