29.1.17 U9,U11, Pardubice

DÍVKY U11

CHLAPCI U11

Dva z našich nejmladších badmintonistů Eliška Mikešová a Petr Jurný se za podpory svých rodičů vydali o tomto víkendu na turnaj kategorie U9/U11 do Pardubic. Turnaj se hrál v krásné, moderní sportovní hale Pardubické university. Už počet přihlášených dětí v jednotlivých kategoriích naznačoval, kde se bude odehrávat největší boj o vítězství. V obou věkových kategoriích U9 a U11, jak u dívek, tak i u chlapců se hrálo pouze na dva sety do 15 bodů bez nastavení.

Eliška hrála v kategorii U11 dívky, ve které startovalo 8 dívek rozdělených do dvou skupin. Ve skupinách hrály holky systémem každý s každým, a protože jejich vzájemné zápasy byly odehrány v poměrně krátkém čase, rozhodl se pořadatel, že vytvoří pavouka, do kterého nasadí jednotlivé hráčky na základě výsledků ve skupině. Eliška ve své skupině nezačala vůbec dobře. Hned na začátku prvního setu v úvodním zápase prohrávala 6:0. Hodně nervózní Eliška, ale nepřestala bojovat a pomalu začala nepříjemný náskok stahovat. To se jí podařilo až v úplném závěru setu a jen těsně v poměru 15:14 první set vyhrála. Druhý set pak Eliška vyhrála 15:11 a svůj první zápas ve skupině vyhrála. Další dva zápasy hladce vyhrála, tím celou skupinu a do pavouka byla nasazená jako dvojka. Až do finále neměla Eliška žádnou soupeřku a pavoukem projela jak nůž máslem. Ve finále pak narazila na lépe hrající Adélu Fridrichovou. V prvním setu dokázala Eliška ještě vzdorovat fyzicky silnější soupeřce. V druhém setu už nestačila na dlouhé míče, které soupeřka dobře umisťovala a v poměru 10:15 a 6:15 prohrála. I tak si odvezla krásné 2. místo.

V Petrovo kategorii U11 chlapci, bylo přihlášeno 17 chlapců, kteří si to švýcarským systémem rozdali mezi sebou. Hned na začátku narazil Petr na favorita turnaje Kryštofa Ježka. Malého vzrůstem, ale fyzicky hodně zdatného soupeře se Petr nezalekl. V prvním setu výborným podáním a rychlou hrou k lajnám soupeře zaskočil a poměrně rychle 15:8 vyhrál. Druhý set už nebyl tak snadný, soupeř hodně běhal a o každý míč musel Petr bojovat. V závěru druhého setu za stavu 12:12 už nestačil na soupeřovo tlak, udělal několik vynucených chyb a druhý set prohrál 12:15. Díky lepšímu skóre získal důležité 4 body. Ve druhém zápase mu systém přidělil Tobiáše Zubra ze sokola České Budějovice, kterého snadno přehrál a tím si připsal cené body. Nejdůležitější zápas celého turnaje odehrál ve třetím kole, když nastoupil proti dobře hrajícímu Kaplanovi z Holic. V úvodu prvního setu Petr trochu zaspal a nechal soupeře vytvořit si nepatrný náskok, který celou dobu stahoval. Bohužel nedokázal dotáhnout bodovou ztrátu a první set prohrál. Ve druhém setu nenechal nic náhodě a hned od začátku tvrdou a přesnou hrou na síti dokázal druhý set vyhrát 15:9 a tím získat opět důležité 4 body. Po tomto těžkém soupeři naštěstí přišel slabší soupeř a Petr si mohl trochu oddechnout. Po 4. předposledním kole byl průběžně na prvním místě, ale věděl, že pokud chce vyhrát tento turnaj, musí v 5. posledním kole porazit svého přemožitele z nedávného turnaje v Liberci Dennise Kerpla alespoň v jednom setu. Do posledního kola šel odhodlaný dát do toho všechno. Liberecký Dennis Kerpl byl těžký soupeř. Do prvního setu nastoupil Petr pod tlakem nedávné porážky, ale s vypětím všech sil po pěkných dlouhých výměnách zaslouženě vyhrál 15:12. Ve druhém setu už toho měl po předešlých těžkých zápasech dost. Ale to, že má k vítězství hodně blízko ho drželo ve hře a vydřel potřebných 10 bodů. Druhý set prohrál v poměru 10:15 a musel čekat, jak dopadnou jeho soupeři. Po odehraném pátém kole měl Petr stejný počet bodů jako Kryštof Ježek a o vítězi rozhodl vzájemný zápas, ve kterém Petr vyhrál. Po herní stránce si Petr odehrál jeden ze svých nejhezčích turnajů a po zásluze vyhrál svůj první dobře obsazený turnaj.

Oběma nadějím gratulujeme a rodičům děkujeme!

Elišce a Petrovi blahopřejeme k výborným výsledkům a přejeme další takové úspěchy.