27.9.15 GPB U13, Pardubice

Od 26. do 27. září se v Pardubicích uskutečnil celostátní turnaj GPB kategorie do třinácti let. Z našeho klubu do Pardubic odcestovala početná skupina. Linda Šmikmátorová, Michaela Štronerová, Barbora Berková, Natálie Petroušková, Martina Jedličková, Adam Tancer, Robin Tancer, Adam Marťán, Adam Ječmínek a Jaroslav Jelínek se poprali v jedenácti kurtové hale o body do celostátního žebříčku. Každý hrál všechny tři disciplíny.

Ve smíšené čtyřhře se nejdál, a to do čtvrtfinále, probojovala dvojice Adam Tancer s Lindou Šmikmátorovou, kteří první dvě kola zvládli na dva sety a o postup do semifinále těsně prohráli s párem Ondřej Psota/Markéta Kohoutová 0:2 na sety. O kolo méně uhráli Adam Marťán s Michaelou Štronerovou, kteří zvládli svůj první zápas hladce a o postup do čtvrtfinále pak prohráli s pozdějšími finalisty Davidem Slívou a Marií Růžičkovou 0:2 na sety. První kolo po velkém boji vyhráli také Robin Tancer s Bárou Berkovou, když 2:1 na sety porazili dvojici Tomáš Drkoš/Marta Larischová. Ve druhém kole svedli další třísetový souboj s Pavlem Maňáskem a Eliškou Šalamounovou, který už ale do vítězného konce nedotáhli. Jaroslav Jelínek s Natálkou Petrouškovou a Adam Ječmínek s Martinou Jedličkovou se utkali se stejným soupeřem, a to Vojtěcha Pavlíka s Emou Staňkovou. Jára s Natálkou v prvním kole, kde s nimi prohráli 0:2 na sety a Adam s Martinou ve druhém kole, když s nimi také prohráli 0:2.

Ve chlapeckých dvouhrách se nejdál dostal Adam Tancer, který vydřel bronzovou medaili. Adam už měl ale na mále v prvním zápase, kde ho překvapil Daniel Furst, který celý zápas zdatně vracel Adamovy balóny. Nakonec to Adam ustál a vyhrál 2:1 na sety. Do semifinále už byly jeho zápasy jasnou záležitostí. Ve druhém kole mimo jiné přehrál svého deblového kolegu Adama Marťána. V semifinále velmi těsným výsledkem nestačil na Ondřeje Kalinu, na kterého určitě měl, ale kvůli chybám v koncovkách zápas nedotáhl do vítězného konce. Už zmiňovaný Adam Marťán si do zápasu s Adamem Tancerem vedl také dobře. První i druhé kolo jasně své soupeře přehrával většinou svou útočnou hrou. Vítězný zápas si také připsal Jaroslav Jelínek, který si v prvním kole s přehledem poradil 2:0 na sety s Alešem Horou. Ve druhém kole pak po bojovném výkonu prohrál s Tomášem Jurčou 0:2. Robin Tancer s Adamem Ječmínkem v prvních kolech podali také dobré výkony, bohužel to ale na jejich soupeře nestačilo a oba prohráli svá úvodní kola 0:2 na sety. Oba pak bojovali v zápasech o pořadí. Robin bohužel nevyužil 3 setboly a v zápase s Ondřejem Sojákem prohrál 0:2 na sety. Adam svého soupeře trápil více. Adamu Nyčovi byl dva sety rovnocenným soupeřem. Bohužel nedokázal navázat na druhý vítězný set nakonec prohrál 1:2 na sety.

V dívkách čtvrtfinále dosáhla Michaela Štronerová. Míša první kolo s přehledem vyhrála a ve druhém si poradila s třetí nasazenou Adélou Schořovou, kterou přehrála trpělivou hrou 2:0 na sety. Ve třetím kole si hravě přehrála Natálii Pávovou. O postup do semifinále Míša svedla velkou bitvu s Markétou Kohoutovou, ve které nakonec podlehla 0:2 na sety. Obě dívky se po zápase z kurtu doslova plazily, jak byly vyčerpané. Linda Šmikmátorová svou první dvouhru také zvládla bez větších problémů. Dále pak stejně jako Míša nestačila na Markétu Kohoutovou. V prvním setu dělala Linda hodně chyb a moc se nehrálo, ale ve druhém setu, zejména ve druhé polovině byla Linda aktivnější a přišla na způsob, jak se soupeřkou hrát. Bohužel to všechno nastalo příliš pozdě a Linda zápas prohrála 0:2 na sety. První kolo také vyhrála hladce Martina Jedličková, když 2:0 na sety přehrála Apolenu Bártovou. Ve druhém kole bohužel proti známé Markétě Kohoutové nedohrála, protože si ve druhém setu při nešťastném dopadu zvrtla nohu. Natálie Petroušková v prvním kole svedla souboj s Natálií Pávovou, které nakonec po setech 20:22 a 22:24 podlehla. Natálka si pak spravila chuť v zápase o umístění, když ve dvou setech porazila Apolenu Bártovou. Bára Berková v úvodním zápase ve třech setech podlehla Valérii Žurkové. Nutno dodat, že Bára po mixu měla stejný problém jako Martina. Ve druhém kole mixu špatně došlápla a od té doby ji bolela noha a nemohla se na ni pořádně postavit. Zápas o pořadí nakonec nehrála.

Ve čtyřhře chlapců jsme zaznamenali největší úspěch, když Adam Tancer s Adamem Marťánem postoupili až do finále. Cestou do finále neztratili ani set a všechny zápasy měli pod kontrolou. Ve finále v těsném souboji podlehli Adamovi Chalupovi a Davidu Slívovi 0:2 na sety. Adamové měli velkou šanci dostat zápas do třetího setu, když měli ve druhém setu setbol. Adam Ječmínek hrál čtyřhru se Štěpánem Bumbálkem a první kolo vyhráli 2:0 na sety. Ve druhém už ale nestačili na dvojici Tomáš Drkoš a Ondřej Soják, kterému podlehli ve dvou setech. Robin Tancer s Jaroslavem Jelínkem odehráli dobrý zápas proti silné dvojici Adam Ehm/Matyáš Kalkuš. se kterými nakonec prohráli 0:2 na sety.

Ve čtyřhře dívek dosáhly Linda Šmikmátorová s Michaelou Štronerovou na bronzovou medaili. Holky do čtvrtfinále prošly bez problémů. Ve čtvrtfinále pak otočily zápas proti dvojici Markéta Kohoutová/Kristina Kozempelová, když nakonec vyhráli 2:1 na sety. V semifinále pak už nestačili na pár Klára Petrušková/Marie Růžičková. Napínavý zápas odehrály Barbora Berková a Martina Jedličková, když s Alžbětou Dragounovou a Karolínou Křížovou svedly dlouhý třísetový zápas plný obratů. Nakonec Bára s Martinou prohráli 23:25 ve třetím setu. Natálie Petroušková hrála čtyřhru s Helenou Chvalovou. Společně odehráli vyrovnaný zapas Markétou Flachsovou a Natálií Raithelovou, který ve dvou koncovkách těsně prohrály 0:2 na sety.

Chtěl bych všem poděkovat za dobrý přístup, bojovnost a příjemně strávený víkend. Velké díky si zaslouží i pan Jan Berka, který byl se mnou na turnaji a pomáhal mi se vším, co bylo potřeba. Díky tomu byla i moje premiéra na turnaji s mládeží příjemným zážitkem a doufám, že jsem všem předal co nejvíce možných informací a rad. Úspěšným nedělním hráčům moc blahopřeji.

Jaromír Janáček.

Dvouhra chlapců:  3. Adam Tancer, 5. Adam Marťán, 17. Jaroslav Jelínek, 33. Adam Ječmínek, Robin Tancer

Dvouhra dívek: 5. Michaela Štronerová, 9. Linda Šmikmátorová, 17. Martina Jedličková, 33. Natálie Petroušková, Bára Berková

Čtyřhra chlapců: 2. Adam Tancer / Adam Marťán, 9. Adam Ječmínek / Štěpán Bumbálek (TJ Slovan Vesec), 17. Robin Tancer / Jaroslav Jelínek

Čtyřhra dívek: 3. Michaela Štronerová / Linda Šmikmátorová, 17. Bára Berková / Martina Jedličková, Natálie Petroušková / Helena Chvalová (Sokol Radotín Meteor Praha)

Smíšená čtyřhra: 5. Adam Tancer / Linda Šmikmátorová, 9. Adam Marťán / Michaela Štronerová, 17. Robin Tancer / Dára Berková, Adam Ječmínek / Martina Jedličková, 33. Jaroslav Jelínek / Natálie Petroušková

... účastníci - rozlosování - výsledky ...