24.6.18 GPB U13, Radotín

Poslední předprázdninový turnaj GP B U13 uspořádal oddíl v pražském Radotíně. Českokrumlovský badminton odjelo reprezentovat 6 hráčů a hráček: Patrik Fuciman, Dennis Pražák, Eliška Mikešová, Eva Fišerová, Jolana Hulcová a Kateřina Berková.  Někteří z nich budou v této věkové kategorii ještě téměř 3 roky, takže jejich dny teprve přijdou, ale nabyté zkušenosti jsou k nezaplacení. Vždyť někteří vycestovali na turnaj takové kategorie vůbec poprvé. Všichni ukázali velikou bojovnost a několikrát chybělo jen několik míčků k vítězství.

Do nedělních semifinálových bojů ve všech disciplínách postoupil Patrik a čekali jsme, zda se mu podaří zopakovat sobotní vítězství. Neděle začínala mixem, v němž i přes statečný výkon byli soupeři Srnec/Bursová koncentrovanější v koncovce (21:17,17:21,18:21).

Debl s mosteckým Danem Ickertem dotáhli kluci celkem s přehledem (semifinále proti Matuš/Waliszewski 21:17, 21:9) do finálového souboje se silným párem Simon/Srnec. Utkání plné dlouhých výměn nakonec skončil těsným vítězstvím nasazeného páru č.1. Stříbrná příčka je přesto výborným výsledkem.

A to nejlepší si nechal Patrik do dvouhry. Po snadných sobotních vítězstvích čekali již soupeři mnohem zdatnější i lépe žebříčkově postavení. Nejprve v semifinále nedal žádnou šanci svému severomoravskému soupeři Waliszewskému a po setech 21:12 a 21:14 postoupil zaslouženě do finále proti benáteckému Václavu Šimonovi. První set byl velmi vyrovnaný, ale koncovka se vůbec nevydařila (15:21). Do druhého setu vstoupil Patrik velmi odhodlaně a hlavně důrazně a v půli setu byl stav 11:3. I nadále pak Patrik pokračoval v nátlakové hře a dotáhl celý set jasně do vítězného konce (21:10). Všichni očekávali ve třetím setu nelítostný boj, ale ve většině výměn byl Patrik přesnější a důraznější a set vyhrál výsledkově jasně (21:11).

Vítězství si Patrik velmi užíval (asi největší ve své dosavadní kariéře) a za dnešní bojovnost si zaslouží velkou pochvalu.

Ivo Černý

Dvouhra chlapci: 1. místo Fuciman Patrik, 33. místo Pražák Dennis

Dvouhra dívky: 17. místo Mikešová Eliška, Fišerová Eva, Berková Kateřina, 33. místo Hulcová Jolana

Čtyřhra chlapci: 2. místo Fuciman Patrik - Ickert Daniel (B. Most), Pražák Dennis - volný hráč

Čtyřhra dívky: 9. místo Mikešová Eliška - Berková Kateřina, 17. místo Fišerová Eva - Hulcová Jolana

Smíšená čtyřhra: 3. místo Fuciman Patrik - Natálie Soukupová (Rychnov), 17. místo Pražák Dennis - Mikešová Eliška, 17. místo Berková Kateřina - Josef Fošum (Sokol Křemže) , 33. místo Fišerová Eva - Marek Pavliš (Sokol Křemže)