22.9.18 GPB U17, Ústí nad Labem

V sobotu 22. 9. 2018 se konal v Ústí nad Labem turnaj kategorie GPB U17. Z našeho klubu jeli bojovat o co nejlepší umístění Adam Ječmínek, Adam Martan, Jára Jelínek, Linda Šmikmátorová a Bára Kortusová. Níže je pár autentických postřehů nejen k turnaji:

Bára Kortusová:Na turnaji i cestou na turnaj byla skvělá atmosféra, v mixu s Járou se nám dařilo a dostali jsme se do druhého kola. V singlu jsem vypadla v prvním kole a mrzí mne, že jsem nedokázala zahrát lepší výsledek. V deblu s Lindou jsme si proti soupeřkám zahrály na tři sety, nakonec ale prohrály. Celý turnaj mě velmi bavil a přežili jsme i apokalypsu díky šéfům naší výpravy.“

Adam Martan: „Turnaj nedopadl úplně podle mých představ, hlavním problémem byla rychlá ztráta sil, kterou přičítám předchozí nemoci. Vítězný zápas jsem uhrál jen ve čtyřhře s Martinem Holubářem (Rychnov nad K.). V mixu bych potřeboval zlepšit podání, ve čtyřhře si zase hlídat zvednutou raketu. Za tři týdny mě čeká mistrovství družstev, tak snad už s lepšími výsledky.“

Linda Šmikmátorová: V prvním zápase mixu jsme se seznamovali s halou a bylo to také vidět na naší hře. První set jsme zvládli, v druhém nás soupeř přetlačil a ve 3. setu byly síly vyrovnané a nám v koncovce přálo štěstí. V dalším zápase jsme nastoupili proti dvojici Slíva/Petrušková. Zápas byl hodně vyrovnaný a my prohráli v koncovkách. Z toho zápasu máme radost, protože jsme podle nás předvedli velice pestrou a útočnou hru. V singlu jsem po prvním volném kole nastoupila proti Kohoutové. Zápas mi vůbec nevyšel a se soupeřkou jsem jasně prohrála. Na turnaji jsem zápasila s nachlazením, a to se projevilo právě v singlu, kdy se mi těžko dýchalo a necítila jsem se vůbec dobře. V deblu jsme s Bárou nastoupily proti dvojici Kozempelová/Nachtmanová. V prvním setu jsme přistoupily na jejich útočnou hru a jenom jsme se bránily. Ve druhém setu jsme hlavně útočily my a set vyhrály. Ve třetím setu se bojovalo o každý míč. Nutno říci, že o výhru nás připravily nevynucené chyby v koncovce. Turnaj jsem si užila. Jsem hlavně ráda za mix a debl, kde jsme podali velice dobré výkony a hru si užili. Děkuji paní Ječmínkové a panu Ječmínkovi za dopravu a doprovod na turnaji.“

Adam Ječmínek: V prvním setu mixu jsme se "rozehrávali" a snažili se zorientovat v hale, proto jsme také hráli na tři sety. V koncovce třetího setu nám hodně pomohly chyby soupeře, takže jsme nakonec vyhráli. Druhé kolo jsme již hráli naplno a téměř "jako doma"; s výsledkem jsem spokojený a myslím si, že jsme s (budoucími finalisty) zahráli výbornou hru. V singlu jsem se necítil vůbec dobře a sotva jsem se trefil do míče, natož do kurtu. Zřejmě to bylo pískáním dlouhého zápasu těsně před hrou. V zápasu o umístění to nebylo o moc lepší, ale do míče už jsem se občas trefil (smajlík). Ve čtyřhře proti silné dvojici Kopřiva/Smutný jsme s Járou nezvládali neustálý tlak a byl problém i s tím, že oba soupeři byli leváci. Ve druhém setu nám radami hodně pomohl pan Maňásek, ale pořád to nestačilo na výhru.“

Jára Jelínek: Turnaj proběhl bez problémů až na cestu, ale ta byla perfektně zvládnuta, za to musím paní Ječmínkové a panu Ječmínkovi velice poděkovat. Myslím si, že mix se nám povedl. První i druhé kolo kde jsme hráli proti lepším hráčům. V singlu mě velmi mrzí zápas o umístění, kde jsem měl šanci vyhrát. Na čtyřhře mne mrzí, že jsme nedokázali vyhrát koncovku druhého setu (19:21), ale zase jsem posbíral mnoho zkušeností.“

Za doprovod na turnaj:Po cestě do Ústí nad Labem nás těsně za Prahou zastihla téměř již zmiňovaná „apokalypsa“, kdy na silnici nebylo vidět na metr před sebe. Byla to opravdová životní zkouška obou řidičů a po příjezdu na místo ubytování jsme si všichni oddechli. Z našeho pohledu proběhl turnaj skvěle, všichni bojovali v rámci svých maximálních a momentálních možností. Je to skvěla a dobře sehraná parta, se kterými je radost jet kamkoliv.“

Radek Votava po proběhlém víkendu dodává: Prvně a to je to nejdůležitější.  Jsem rád, že celá výprava dorazila domů v naprostém pořádku a zmíněné problémy způsobené počasím se podařilo rodičům Adama Ječmínka zvládnout na jedničku. Moc vám děkuji. Hru jsem sledoval na dálku a mohu se řídit jenom svým pocitem a znalostí soupeřů. O něčem napovídají i krátké postřehy od samotných hráčů. Děkuji všem za vzornou reprezentaci klubu a předvedené výsledky.“

Dvouhra chlapci: 33. místo Adam Marťán, Adam Ječmínek, Jaroslav Jelínek

Dvouhra dívky: 17. místo Linda Šmikmátorová, 33. místo Barbora Kortusová

Čtyřhra chlapci: 9. místo Adam Marťán - Martin Holubář (Rychnov), 17. místo Adam Ječmínek - Jaroslav Jelínek

Čtyřhra dívky: 17. místo Linda Šmikmátorová - Barbora Kortusová

Smíšená čtyřhra: 9. místo Linda Šmikmátorová - Adam Ječmínek, 17. místo Barbora Kortusová - Jaroslav Jelínek, 33. místo Kristina Kozempelová (B. Most) Adam Marťán