17.2.18 GPA U17, Podolí

Na startu celostátního turnaje jednotlivců U-17 v Podolí u Brna byli i hráči SKB Český Krumlov, kteří se kvalifikovali z krajských soutěží do tří disciplin, ale v nich neoslnili a končili v soutěži v prvních kolech.

Jako doprovod s nimi cestoval pan Dvořák ze Sokola Č. Budějovice a níže jeho komentář: Ve smíšené čtyřhře Adam Ječmínek a Linda Šmikmátorová nastoupili proti "Pražákům" Daniel Zelinka a Tereza Kunešová. V první polovině prvního setu to bylo o sehrávání a stav byl vyrovnaný, v druhé půlce zrychlila Linda hru na síti, Adam přestal kazit a bylo to vítězství 21:14. V setu druhém se zpočátku přetahovali o každý míč, pak se ale ukázal tréninkový deficit, zejména u Adama. Úplně odešla fyzička, byl všude o krok, dva pozdě a Linda také začala více kazit na síti a byla z toho prohra 16:21. Třetí set pak bylo jen pokračování druhého, spousta nevynucených chyb a konec za stavu 9:21. Za optimálního stavu byli soupeři hratelní, teď to prostě nešlo.

Ve dvouhře Bára Kortusová nastoupila proti Veronice Veselé z Landškrouna. Favoritku moc nepotrápila, měla pár hezkých výměn, ale hodně míčů zbytečně kazila, zejména výhozy do bočních autů. Nebylo to špatné, ale umí hrát lépe - skóre 7:21, 7:21. Linda dostala do prvního kola Zuzanu Morcinkovou z Orlové. V prvním setu se Lindě moc nevedlo, opět spousta nevynucených chyb a prohra 17:21. Do druhého nastoupila "ta pravá" Linda, soupeřce nedala šanci a výhra 21:10. Ve třetím zbytečně stereotypní hrou nechala utéci soupeřku na stav 3:11, v druhé půlce pak ale zpestřila hru, soupeřku rozběhala a parádní stíhací jízdou stav v závěru srovnala. Bohužel nešťastné prasátko a pak hloupá smeč do autu místo do volného pole znamenala prohru 19:21. Velká škoda, protože tady by výhra byla zasloužená a byla nejblíže.

Ve čtyřhře děvčata nastoupila proti soupeřkám z Orlové - Morcinkové a Kolesárové. Soupeřky byly hratelné, ale množství chyb, které Linda s Bárou udělaly, posunulo dále soupeřky po setech 21:18, 21:14. Nebylo to úplně špatné, až na pár okamžiků se holky dobře doplňovaly a také mezi sebou komunikovaly. Ale nevynucených chyb bylo opět opravdu hodně a dalo by se říci, že si to prohrály samy. Největší problém jim dělal příjem podání, kdy se snažily hned po příjmu zakončovat - i z nevýhodné pozice, a vůbec jim to nevycházelo. Také zbytečně přerušovaly útok, po dvou nebo třech odvrácených útocích i z nadějné pozice přestaly útočit a stahovaly se předčasně do obrany.

Dvouhra juniorky: 17. Linda Šmikmátorová, Bára Kortusová

Čtyřhra juniorky: 9.Linda Šmikmátorová - Bára Kortusová

Smíšená čtyřhra: 17. Linda Šmikmátorová - Adam Ječmínek