16.4.23 GPA U13, Pardubice

O víkendu 15. a 16. dubna se v Pardubicích odehrál celostátní turnaj GPA U13, kterého se z našeho klubu zúčastnily Elen Perníková a Zuzana Černá.

Ve dvouhrách se do čtvrtfinále probojovala Elen, když ve druhém kole ve dvou setech přehrála nasazenou jmenovkyni Elen Ondruchovou (BC Lokomotiva Kunovice) 21:11, 21:14. V boji o medaile nestačila na Kristýnu Gerbelovou (SK Prosek Praha) 14:21, 12:21 a skončila pátá. Zuzana v prvním kole porazila Karolínu Burešovou (TJ Sokol Radotín) 21:15, 21:14 a ve druhém nestačila na pozdější vítězku Martinu Czajovou (TJ Orlová - Lutyně) 8:21, 6:21 a umístila se na devátém místě.

Ve čtyřhře se do semifinále probojovaly Elen Perníková s Šárkou Dvořákovou (TJ Sokol České Budějovice). O postup do finále děvčata těsně nestačila na Kristýna Gerbelová - Agáta Maixnerová (SK Prosek Praha), kterým podlehly 21:14, 14:21, 19:21 a musely se tak spokojit s bronzovou medailí. Zuzana Černá s Theou Sirotkovou (TJ Orlová - Lutyně) po prvním vítězném kole podlehly ve čtvrtfinále právě s Elen Perníkovou a Šárkou Dvořákovou a vybojovali tak páté místo.

Ve smíšené čtyřhře Elen Perníková s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u ČB) ve čtvrtfinále podlehli pozdějším vítězům páru Felix Kyzlík - Maia Weberová (SK Hamr - TJ Sokol Radotín) výsledkem 15:21, 13:21 a obsadili páté místo. Prohru v prvním kole museli překousnout Zuzana Černá s Šimonem Kalčíkem (TJ Sokol Vodňany), když nestačili na pár Vladimír Svoboda - Kristýna Gerbelová (SK Prosek Praha) po setech 12:21, 11:21 a skončili sedmnáctí.