10.12.17 MČR U13, Liberec

Na skvěle zorganizovaném mistrovství České republiky mladších žáků, které se o víkendu odehrálo v Liberci, reprezentovali náš klub Robin Tancer, Patrik Fuciman a Barbora a Kortusová, které na turnaji kromě obětavých rodičů, doprovázel trenér Radek Votava.

Nejlepší výsledek si vybojoval Robin, který společně s Pavlem Maňáskem z Rychnova nad Kněžnou postoupil do finále a z Liberec si přivezl skvělé stříbro.

Turnaj odstartoval smíšenou čtyřhrou. Robin hraje stabilně s Justýnou Muchovou z Rychnova nad Kněžnou. Společně ve druhém kole po rozpačitém začátku přehráli pár Ondřej Lubeník / Petra Benišová (SK Badminton Boreček Opava,z.s. / BK Kopřivnice,z.s.) 21/19, 21/9. V zápase o postup do semifinále nestačili na pár Petr Hnilica / Valérie Žurková (Sokol Radotín Meteor Praha / BADMINTONOVÝ ODDÍL CHANCE & Ridera Sport team,z.s) 14/21, 19/21. Prohra znamená pro oba celkové páté místo.

Patrik s Bárou vstoupili do turnaje velice dramatickým zápasem proti páru Jan Ptáček / Barbora Helešicová (TJ Sokol Klimkovice). Po velkém boji a setech 22/20, 20/22 a 23/21 s velkou radostí postoupili mezi šestnáct párů. Stop jim vystavili dvojice Ondřej Běhounek / Karolína Fišerová (TJ Chemička Ústí nad Labem / Super Stars Most), které je přece jenom zkušenější. Našim se podařilo uhrát 10 a 15 bodů.

Ve dvouhře odehrála Bára velice dobré zápasy. V prvním kole s Janou Flusserovou (SK Prosek Praha) ve dvou setech 21/13, 21/10. Zvládla roli favoritky a dokázal a bodovat nejenom smečí. Ve druhém kole ji čekala velice šikovná Lucie Skařupová (SK Badminton Přerov,z.s.) a byl to opět, jako mix, pořádný boj. První set zvládla Bára skvěle a nedala, ale hodně chybující soupeřce, šanci 21/8. Od druhého setu ale začala Lucie Skařupová dokazovat, že je velkým talentem, hru zrychlila a maximálně využila své přednosti v pohybu a technice. Druhý set Bára ztratila 13/21. Ve třetím setu Bára dokázala, že je přemýšlivá a bojovnice. Prala se o postup do čtvrtfinále až do samotného závěru. Set sice ztratila poměrem 19/21, ale z kurtu mohla a odešla s hlavou nahoře.

Ve dvouhře chlapců bojovali oba kluci srdnatě. Robin si v prvním kole poměrně snadno poradil s pátým nasazeným Petrem Hnilicou (Sokol Radotín Meteor Praha) 21/9, 21/11. I druhé kolo bylo velice jednoduché a po setech  21/5, 21/9 porazil Marka Waliszewskiho (Sportclub Metalurg). V zápase o postup mezi čtyři nejlepší, zápase o medaili ho čekal domácí hráč, pátý nasazený, Jan Rázl. Vstup Robin moc nezvládnul. Nevěřil, že by se mohl prosadit a Rázla porazit. Set ztratil poměrem 8/21. Ve druhém setu začal daleko více bojovat a soupeře znervóznil i dostal pod daleko větší fyzický tlak. Robin dokázal ustát koncovku 21/19. Třetí set byl velkou bitvou o každý míček, o každý bodík. Vyhrál a musíme přiznat zaslouženě domácí hráč, který prostě více chtěl a za výhrou ho hnalo bouřlivé domácí prostředí. I když Robin nechal na kurtu hodně sil a bojoval, jak se patří, na medaili to o kousíček nestačilo 19/21.

Patrik Fuciman patřil ve startovním poli k těm mladších. Je ročník 2006 a U13 bude hrát příští rok. V prvním kole přehrál 21/14, 21/4 Michala Bršťáka z TJ Jiskra Nejdek,z.s. Ve druhém kole narazil na třetího nasazeného hráče Pavla Hrubce z SK Hamr,z.s. Patrik odehrál velice dobře první set 16/21, i když se musel nejprve nechat přesvědčit, že je třeba hrát naplno, že může uspět. Ve druhém setu se Hrubec prosadil daleko více a Patrik mu to také hodně usnadnil 7/21.

Čtyřhru dívek odehrála Bára společně s Nelou Hálkovou ze sokola České Budějovice. Ve druhém kole nestačily na pár Adéla Klímová / Klára Klímová (Sokol Radotín Meteor Praha). V třísetovém zápase na soupeřky obě nestačily a po setech 15/21, 21/17, 7/21 dál nepostoupily.

Patrik se pro čtyřhru spojil, stejně jako Bára, s hráčem Sokola České Budějovice, Davidem Dvořákem. V první kole je čekala dvojice Martin Šebesta / Tomáš Vrbka (BADMINTON FSpS MU,z.s. / Sokol Židlochovice). Po prvním setu, který kluci vyhráli 21/18, ve druhém polevili, nesoustředili se a prohráli druhý 17/21. Třetí set byl velice dobrý, klukům se dařilo hrát podle taktického pokynu vynechat síť a odměnou jim byla výhra 21/12 a postup do čtvrtfinále. V zápase o medaili nestačili na pozdější vítěze. Daniel Dvořák / Jan Rázl (TJ Sokol České Budějovice / BK TU v Liberci,z.s.) porazili kluky 21/14, 21/7.

Robin Tancer odehrál čtyřhru s Pavlem Maňáskem po třech jasný výhrách postoupili do finále, kde svedli třísetovou bitvu s dvojicí Dvořák / Rázl. Moc pěkný zápas skončil nakonec 16/21, 23/21 a 18/21 a pro Robina oceněním v podobě stříbrné medaile.

K vybojované medaili i výborným zápasům BLAHOPŘEJEME.

Umístění našich hráčů a hráček:

Dvouhra chlapci: 5. místo Robin Tancer, 9. místo Patrik Fuciman

Dvouhra dívky: 9. místo Barbora Kortusová

Čtyřhra chlapci: 2. místo Robin Tancer - Pavel Maňásek (Badminton Rychnov nad Kněžnou), 5. místo Patrik Fuciman - David Dvořák (Sokol ČB)

Čtyřhra dívky: 9 místo Barbora Kortusová - Nela Hálková (Sokol ČB)

Smíšená čtyřhra: 5. místo Robin Tancer - Justýna Muchová (Badminton Rychnov nad Kněžnou), 9. místo Patrik Fuciman - Barbora Kortusová