10.12.16 GPD dosp., Vodňany

VÝSLEDKY

TURNAJ O VODŇANSKÉHO KAPRA

Tomáš Soták se zúčastnil dospělého turnaje GPD ve Vodňanech. Jeho postřehy z turnaje hodnotí takto: "V sobotu 10.12.2016 jsem se zúčastnil tradičního turnaje dospělých zvaného Vodňanský kapr. Letošní turnaj byl však vyjímečný, protože se jednalo o jubilejní 20. ročník. Startoval jsem ve dvou disciplínách a to konkrétně ve dvouhře a čtyřhře po boku Jana Matějky. Ve dvouhře mi los přidělil do prvního kola zkušeného soupeře Petra Pirtyáka. Z mé strany se jednalo o velice nervózní začátek prvního setu, ale v koncovce se mi podařilo zkoncentrovat a dotáhnout ho do vítězného konce. Zápas jsem nakonec vyhrál i navzdory ztracenému druhému setu v poměru 21-19 15-21 21-16. Tenhle zápas mi dodal sebevědomí a já si snad poprvé v životě začal turnajový badminton užívat a hrát uvolneně. Mám obzvlášť radost z čtvrtfinálového zápasu proti Jozefu Kudláčkovi, kterému jsem odplatil prohru z mého minulého startu na GPC v Českých Budějovicích. Semifinálový zápas měl poněkud zvláštní příchuť, protože můj soupeř Tomáš Knopp hrál ve velkých křečích, které byly dozvukem z jeho předešlého zápasu. Tomáš, ale bojoval ze všech sil, aby zápas alespoň dohrál. V souboji o kapra z Vodňan jsem se utkal s Pavlem Kavanem z klubu SK Badminton Tábor. Byl to zápas jako na houpačce. První set jsem poměrně jednoduše získal já, druhý zase on. A tak o všem rozhodl set třetí. Musím se přiznat, že v tomhle setu jsem bojoval víc se sebou samým, než s mým soupeřem. Tímto způsobem bych chtěl poděkovat svému věrnému "fanouškovi" panu Martinovi Koudelkovi, který mi turnaj "zpříjemňoval" svými "pozitivními" poznámkami v průběhu celého turnaje. Hodně nevynucených chyb a špatně zakončených útoků v koncovce třetího setu byly jednoduše voda pro soupeřův mlýn. Pavel se tak po výsledku 21-16 14-21 19-21 mohl radovat ze zisku svého kapra. Pro mě to byl určitě zápas, ze kterého se můžu hodně poučit!! Ale o to tady vlastně šlo. Nabrat co nejvíce zkušeností, sebedůvěry a uhrát co nejvíce zápasů, což se mi povedlo. Ve čtyřhře jsme společně s Honzou Matějkou nastoupili proti páru Koudelka Martin/Pirtyák. U mě se hodně projevilo to, že zápasy nasledovaly hodně rychle za sebou a neměl jsem čas se zkoncentrovat na čtyřhru. V další třísetové bitvě Petr táhl svou dvojici a zápas vyhrál. V zápase o pořadí jsme vyhráli na párem Koudelka Václav/Bednář ve dvou setech.(Omlouváme se mylnou informaci) Jsem moc rád, že mi bylo umožněno zúčastnit se tohoto turnaje, je to z velké míry poučení do budoucna a jsem rád, že jsem se znovu posunul o krůček dál. Velké děkuji patří trenéru Radku Votavovi a hráčům klubu SK Badminton Český Krumlov, se kterými mohu v Českém Kurmlově trénovat."