Domů > Naše akce > Přípravky

- 3. kolo - článek a výsledky (2.5.2009)

VÝSLEDKY 3. KOLA A KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PŘÍPRAVEK

V sobotu 2.5.2009 bylo ve Sportovní hale v Českém Krumlově odehráno poslední kolo letošního seriálu turnajů přípravek. Domácí klub připravil s pomocí mnoha rozhodčích z řad žáků i dorostu již devátý ročník této soutěže pro nejmenší. O rostoucí oblibě turnaje svědčí účast 124 hráčů z 18 klubů a šesti krajů. Ne všichni se mohli zúčastnit všech tří kol. Ale všichni bojovali ze všech sil. A k vidění byl začátečnický sport v podání benjamínků v kategorii 2000 a mladší, ale také velmi dobré výkony hráčů a hráček v kategorii 1998. Zde se prosadili i hráči a hráčky, kteří se již úspěšně startují v řádných soutěžích Grand Prix ČR v kategorii U13.

Kompletní výsledky 3. kola včetně konečného pořadí po všech odehraných kolech si můžete stáhnout a prohlédnout. Proto jen telegraficky:

V kategorii dívek ročník 2000 a mladší pořadím řádně zamíchaly hráčky z jihu Moravy. Zlato z minulého kola v dramatickém finále obhájila domácí hráčka Michaela Freiová. Stříbrná byla Gabriela Solaříková (Slavoj Podivín) a na třetím místě skončila Barbora Otáhalová (Sokol Židlochovice). V konečném účtování se však prosadily jen domácí hráčky, které obsadily všechny stupně vítězů v pořadí Michaela FreiováLucie Kotyzová a Tereza Milová.

Ve stejné věkové kategorii chlapců vyhrál stejně jako obě předchozí kola domácí Nicola Siviglia, který ve finále přehrál Petra Kepštu ze Sokola Štěpánovice. Třetí byl Jan Holeček z klubu Hamr Praha. Konečné pořadí - Nicola Siviglia, Petr Kepšta (Sokol Štěpánovice) a Jan Janoštík (Sokol České Budějovice).

Na stupně vítězů v kategorii dívek ročník 1999 se na stupně vítězů postavily stejné hráčky jako v kole druhém. Zlato s přehledem obhájila krumlovská Tereza Markovcová před Michaelou Fuchsovou a Pavlínou Krpatovou. Výborný výkon předvedla i domácí Daniela Jakešová, která skončila na místě čtvrtém. V konečném pořadí zvítězila s velkým náskokem Tereza Markovcová, druhá byla Pavlína Krpatová a bronz si odvezla Michaela Fuchsová (obě TJ Polabiny Pardubice).

V kategorii chlapců ročník 1999 nenechal nic náhodě Petr Beran z Křemže, který ve finále jasně přehrál Vojtěcha Lapáčka. Třetí místo pro sebe získal Martin Kural. Konečné pořadí - Petr Beran (Sokol Křemže), Vojtěch Lapáček (Sokol České Budějovice) a Martin Kural (USK Plzeň). Nepopulární bramborová medaile v konečném pořadí patří domácímu Marku Jakešovi.

V kategorii dívek ročník 1998 se na nejvyšší stupínek vrátila Bára Šimoníková ze Sokola Vodňany, která oplatila finálovou porážku z minulého kola Veronice Srncové ze Sokola Židlochovice. Na bronzovou medaili dosáhla vodňanská Natálie Kocová, která v minulém kole chyběla. Konečné pořadí do značné míry ovlivnila právě neúčast některých medailistek z jednotlivých kol a tak se prosadily hráčky, které se zúčastnily všech kol a prokázaly stabilní výkonnost. Po sečtení bodů vypadají konečné výsledky takto - Bára Šimoníková (Sokol Vodňany), Anna Legátová (Sokol Doubravka) a Michaela Tůmová (Sokol České Budějovice).

Kategorii chlapců ročník 1998 ovládli, stejně jako v obou předchozích kolech, zástupci jihomoravské badmintonové školy. Jen pořadí bylo opačné. Na první místo se prodral Jiří Bureš ze Sokola Brno Jehnice, když porazil Petra Golu ze Sokola Židlochovice. Třetí místo patří nováčkovi soutěže Janu Kubalíkovi z TJ Baník Most. V konečném pořadí doplnil na stupních vítězů jihomoraváky Petra Golu (Sokol Židlochovice) a Jiřího Bureše (Sokol Brno Jehnice) jihočech Jakub Hajný (Sokol Ledenice).

Další fotografie naleznete v sekci FOTOGALERIE.