Domů > Aktuality

8.5.19 – VLACHOVÁ, PRAŽÁKOVÁ A PUFFR JASNĚ OVLÁDLI PŘÍPRAVKY

V sobotu 4. května se v hale v Českém Krumlově uskutečnilo třetí a zároveň závěrečné kolo FZ FORZA Seriálu turnajů přípravek, ve kterém necelá čtyřicítka dětí bojovala o co nejlepší umístění nejenom ve třetím kole, ale i o celkové pořadí tradičního klání nejmladších badmintonistů. Pro ty nejlepší byly připraveny medaile, poháry, diplomy a pro všechny také věcné ceny.

V nejmladší kategorii, ročník 2011 a mladší, si celkové prvenství vybojovala Šárka Dvořáková ze Sokola České Budějovice, která sice ve třetím kole skončila až na třetím místě, ale díky dvěma předchozím vítězstvím o jeden bod porazila svou klubovou spoluhráčku Lucii Gitta Hakl, která třetí kolo vyhrála. Třetí místo patří naší Zuzaně Černé.

U chlapců byl ve třetím kole nejvýše Jakub Beneš, který zvítězil i celkově. Druhý ve třetím kole i celkově je Adam Novák. Oba jsou naděje Sokola Vodňany. Celkově třetí místo si vybojoval v nemladší kategorii Filip Motejl ze Sokola Křemže. Své postavení ve třetím kole potvrdil třetím místem.

V kategorii 2010 si celkové prvenství vybojoval Filip Reitinger (Sokol Křemže), který vyhrál všechna kola! Druhé místo si stejně jednoznačně vybojoval náš René Neubauer – 3x druhý a celkově druhý! A aby se to nepletlo, tak i celkově třetí Václav Fošum (Sokol Křemže) si ve všech kolech vybojoval třetí místo.

U dívek je pořadí ve třetím kole 1. místo naše Dominika Vlachová, 2. místo Nela Červená (Sokol České Budějovice) a třetí místo naše René Prokopová. Stejné je i celkové pořadí Vlachová (4 body), Červená (9 bodů) a (Prokopová 10 bodů).

V nejstarší kategorii 2009 potvrdila mezi děvčaty Vanessa Pražáková svou převanu a zvítězila jak ve třetím kole, tak i celkově. Druhé místo patří Šárce Václavíkové ze Sokola České Budějovice, která byla druhá ve třetím kole i celkově. Třetí celkově i ve třetím kole skončila naše Anežka Doubravská.

U chlapců jasně zvítězil náš Matyáš Puffr – 3x první a celkově první. Druhé místo si vybojoval náš / Štěpánovický Lukáš Círek se součtem 6 bodů, to znamená ve všech kolech druhý. Třetí místo si vybojoval Jan Kubák ze Sokola České Budějovice, který byl ve všech kole také třetí.

Letošní ročník se opět hrál v nové koncepci Českého badmintonového svazu – Minibadmintonu. Změny spočívají v tom, že přípravky hrají na síti snížené o 25 cm a ročníky 2010 a mladší na půl kurtu s konečnou deblovou lajnou. Minibadminton umožňuje mladým hráčů se plně zapojit do hry, aniž by měli handicap z vysoké sítě. Nutí je to k rychlé a útočné hře se správným držením rakety a k rychlému pohybu, což je základem badmintonu. Všechny tři kola toto vše potvrdila, hra byla ze strany začínajících badmintonistů daleko pestřejší, míček létal přes síť vícekrát a děti to daleko více bavilo.

Poděkování patří všem pořadatelům, kterých se dohromady na všech třech kolech podílelo celkem deset a obětavým rozhodčím, kterých se vystřídalo ve třech kolech celkem 20.

Nejenom medailistům, ale všem našim dětem k výsledkům moc gratulujeme a držíme palce v dalších turnajích!!