Domů > Aktuality

4.5.24 - MS DR. MUŽŮ THOMAS CUP - 13. MÍSTO ČR S TOMÁŠEM ŠVEJDOU

Od 27. dubna do 5. května se v čínském městě Čcheng-tu koná finálový turnaj Mistrovství světa družstev mužů 2024 - Total Energies BWF Thomas Cup Finals, na kterém historicky poprvé startoval i reprezentační tým mužů České republiky včetně našeho člena a hráče Tomáše Švejdy.

V Číně startuje celkem 16 nejlepších týmů mužů a žen. Evropu reprezentují Dánsko (muži i ženy), Německo, Anglie a Česká republika.

Češi si v základní skupině “B” po výsledcích 0:5 s Japonskaem, 1:4 s Tchaj-wanem a 2:3 s Německem vybojovali 4. místo a celkově skončili naši reprezentanti na skvělém 13. - 16. místě.

Tomáš nastupoval vždy na druhé čtyřhře, dvakrát po boku Jiřího Krále a jednou s Adamem Mendrekem. Své zápasy sice nedokázal vyhrát, ale na šampionátu předvedl rozhodně dobré výkony.

Připomeňme si, že kvalifikace na mistrovství světa byla přes vítězství v evropské kvalifikační skupině, kde celková výhra zajistila postup na mistrovství Evropy družstev mužů, na kterém startovalo celkem 8 nejlepších týmů z Evropy.

Tomáš Švejda ke svému vystoupení a působení celého týmu: “Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí týmu a představit se na vrcholné akci jakou bezpochyby byl Thomas Cup. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého, ale o to víc jsme se soustředili na kvalitní přípravu před zápasy, přístup, týmovou spolupráci a co nejlepší výkony na kurtu. Z mého pohledu byly všechny tři zápasy odehrané ve vysokém tempu. Zejména proti tchaj-wanské dvojici byl znát výkonnostní rozdíl v rychlosti, kvalitě první třech míčů a pokrytí přední části kurtu, na čemž musíme pracovat. V každém případě příležitost střetnout se s olympijským vítězem (pozn. Lee Yangem) nebo japonskou dvojicí z TOP 25 na světě beru jako velkou zkušenost, která věřím bude přínosem do další práce i turnajů. Osobně jsem spokojen, že jsem dokázal prodat více z posledního tréninkového období a držet vyšší herní standard i kontrolu. Co se týče organizace turnaje, byla na opravdu vysoké úrovni. Bylo skvělé sledovat postavení sportu v zemi a prožít atmosféru, která byla nejen pro mě nezapomenutelným zážitkem.”